Firmy a zaměstnavatelé

09/09/2021 Podle idnes.cz v Olomouckém kraji vznikne logistické centrum společnosti Amazon. Konkrétně se jedná o lokalitu v místě někdejšího cukrovaru v Kojetíně, z něhož by se stalo moderní robotické centrum pro online nakupování. Zaměstnány by zde mohly být až 2 000 lidí, což by pravděpodobně výrazně ovlivnilo regionální trh práce.

09/29/2020 Společnost EY vyhlašuje 15. ročník soutěže EY Podnikatel roku. Nominovat podnikatele do soutěže může kdokoliv, nejlépe prostřednictvím  formuláře na www.eypodnikatelroku.cz, kde je také přihláška pro podnikatele. Uzávěrka přihlášek i nominací je 21. října 2020. Podrobné informace naleznete na webu a v tiskové zprávě.

07/17/2020 Národní síť místních akčních skupin připravila nový web regionysobe.cz zaměřený na podporu lokální ekonomiky. Cílem této kampaně je propojit lokální nabídku podnikatelů s místními konzumenty a turisty. Umožňuje vyhledávat lokální produkty a služby podle kraje či území MAS. Zjistěte, co nabízí Olomoucký kraj!

05/15/2020 Firma Koyo Bearings s.r.o. vydala tiskovou zprávu, v níž informuje o investici do oblasti soustružení. Pořízení nových soustruhů by mělo přispět k automatizaci výrobního procesu, snížení zmetkovitosti a také k snížení cyklového času až o dvě třetiny, čímž dojde k navýšení produktivity práce. Fotografie k tiskové zprávě.

04/09/2020 K firmám, které zareagovaly na potřeby vyvolané koronavirovou epidemií, patří také přerovská Meopta - optika. Záměrem firmy známé především výrobou v oblasti optiky je zahájení výroby plicních ventilátorů, které nemocnice využijí zejména pro lidi s vážným průběhem nákazy. Podrobnější informace najdete v článku zde.

03/26/2020 K omezení šíření dopadů koronavirové epidemie napomáhá i spolupráce firem a výzkumných pracovišť. Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, jenž je součástí ČVUT v Praze, vyvinul pokročilý respirátor s nejvyšším stupněm bezpečnosti FFP3. Filtry do této ochranné masky vyrábí společnost Sigma Group z Lutína.


Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/polomaska-ochrana-koronavirus-ffp3-sigma-lutin-filtr-cvut-2020.html?fbclid=IwAR2rKPqAbj5Gn6DlTpq04YbcQ40Nz5B2_NWNqRRcDDH7HQNl9c1D8vub-S

12/10/2019 Olomoucká firma Koyo Bearings využívá při školení zaměstnanců virtuální realitu. Školicí místnost s virtuální realitou umožní zaměstnancům získat pocit reálné zkušenosti a rychleji pochopit technologické a servisní postupy, což vede k rychlejší adaptaci v pracovním prostředí. Detailnější popis nové technologie je v tiskové zprávě.

11/28/2019 Olomoucký kraj vydal publikaci Významné firmy Olomouckého kraje 2020. Jedná se o páté aktualizované vydání, ve kterém najdete profily více než 175 firem. Dozvíte se mimo jiné, kolik osob daný podnik zaměstnává a které profese jsou v krajských firmách nejžádanější. Celá publikace je k dipozici ve formátu pdf.

11/01/2019 Zajímá vás, kolik firem z Olomouckého kraje se sdružuje v klastrech? Kolik lidí v těchto firmách pracuje? A které klastry v Olomouckém kraji sídlí? Sledujte Mapu klastrů ČR a web Národní klastrové asociace, kde najdete mnoho užitečných informací nejen z oblasti klastrů a klastrových organizací.

10/31/2019 V aktuálním čísle zpravodaje CzechInvestu pro města a obce o podnikání a investicích Region Report naleznete vedle řady zajímavých témat také článek zabývající se atraktivitou a demografickým vývojem správních obvodů obcí s rozšířenou působností ČR a dozvíte se, co je v tomto ohledu cílem platformy PositivJE.

 

 Odkazy na partnery: