Nové technologie

06/24/2020 Jste připraveni na budoucnost? Prohlédněte si zajímavou infografiku AI v Česku, která popisuje vývoj umělé inteligence a její vliv na trh práce a zaměstnanost. Zjistíte, jak se AI promítá do různých inovací a nových technologií a jaký dopad má na vznik a zánik jednotlivých profesí.

01/14/2020 Zajímá vás virtuální realita? Zakladatelé olomoucké firmy VR Education v článku na Czechcrunsch.cz popisují, jak vypadá a jak vzniká vzdělávací video ve virtuální realitě. Předpokládají, že jejich technologie způsobí zásadní průlom ve způsobu firemního vzdělávání v Česku. Blíží se konec nudných školení?

12/10/2019 Olomoucká firma Koyo Bearings využívá při školení zaměstnanců virtuální realitu. Školicí místnost s virtuální realitou umožní zaměstnancům získat pocit reálné zkušenosti a rychleji pochopit technologické a servisní postupy, což vede k rychlejší adaptaci v pracovním prostředí. Detailnější popis nové technologie je v tiskové zprávě.

11/18/2019 DigiKoalice, uskupení státních institucí, IT firem, vzdělávacích institucí, neziskovek a dalších subjektů, které chtějí přispět ke zvýšení digitální gramotnosti občanů ČR, na svém webu prezentuje příklady dobré praxe z oblasti rozvoje IT dovedností dětí i dospělých. Zjistěte, které projekty tohoto typu se realizují v Olomouckém kraji!

 

 

 

 

 

 Odkazy na partnery: